Klubben

Planlagte arrangementer NGK 2021

Av: Anine  |  Publisert: 4. mai 2021  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Styret i Nordhaug GK har gjennom høsten og vinteren forsøkt å planlegge vinteraktiviteter for våre medlemmer. Les mer om hva som skjer her!

Planlagte arrangementer i Nordhaug golfklubb vårsesongen 2021

Styret i Nordhaug har gjennom høsten og vinteren forsøkt å planlegge vinteraktiviteter for våre medlemmer. Dessverre har de pålagte nasjonale og kommunale smitteverntiltakene forhindret oss i å gjennomføre disse arrangementene. Nå øyner vi et lys i tunellen!

Golfsesongen er rett rundt hjørnet, driving rangen ble åpnet for noen dager siden og med håp om ytterligere lettelse på restriksjonene fremover, satser vi på at det snart gis grønt lys for å igangsette organiserte aktiviteter for våre medlemmer.

I 2021 sesongen ønsker styret å bruke av klubbens midler for å bygge et godt og aktivt klubbmiljø og samle hele spekteret av våre medlemmer rundt felles arrangementer. Vi ønsker størst mulig deltagelse og tydelig involvering fra våre medlemmer. Vi får ikke et bedre miljø enn vi klarer å skape selv!

I skrivende stund har vi 1250 medlemmer i klubben. Vi ønsker nå å få flest mulig av dere til å delta på de aktivitetene vi nå igangsetter. Vi håper derfor at arrangementene faller i smak, tilfredsstiller medlemmene og benyttes aktivt gjennom sesongen. Skulle noen ha andre ønsker enn de som skisseres nedenfor eller bare ønsker å aktivt bidra på arrangementene, så oppfordrer vi dere til å ta kontakt med kontaktpersonene for de ulike aktivitetene. Kontaktinformasjon finner dere på våre hjemmesider her.

Vi gjør oppmerksom på at datoene som skisseres er foreløpige. Når datoer blir endelig fastsatt, blir arrangementene annonsert og tilgjengelig for påmelding i Golfbox.

Vær oppmerksom på at arrangementene kan bli kansellert på kort varsel og at klubben må justere antall deltagere i takt med pålagte lokale og nasjonale smitteverntiltak.


APRIL – JUNI

28. APRIL
Dugnad på banen (utgår pga coronarestriksjoner)


10. MAI
Sesong kick-off. Medlemstreff på driving range utendørs

Hvis restriksjonsnivået tillater det, ønsker klubben å arrangere «sesong kick-off» på driving rangen med oppfrisking av svingen og instruksjon for bruk av top tracer systemet slik at alle våre medlemmer kan få utnyttet de flotte fasilitetene som tilbys gjennom vårt samarbeid med Toppgolf. Toppgolfs proer er engasjerte for å hjelpe oss med å få tilbake svingen som satt så godt i fjor høst.

Klubben vil dekke ballbehovet for deltakerne under arrangementet. Det vil bli en 15-20 minutters gjennomgang av klubbens planer fremover for de påmeldte i forkant av instruksjonen. Vi har satt opp 2 timer med plass til 20 medlemmer på hver time. Meld deg på og se detaljer under klubbens turneringer i Golfboks. Her gjelder først til mølla!

15. MAI
Åpningsturnering 2021 (alle medlemmer) – spillform Texas Scramble 

Klubben inviterer til åpningsturnering for sesongen lørdag 15. mai. kl. 11:00. Antall deltakere vil være styrt av de til enhver tid gjeldende Covid-19 restriksjoner. Det vil være begrensninger i antall deltagere pga gjeldende smitteverntiltak.

29. MAI
Åpen golfdag for personer med nedsatt funksjonsevne, pårørende og familier.

Kom og bli kjent med golf som aktivitet og sosial arena. Golf er for alle.
kl. 11:00-15:00. Kontaktperson Benedicte Finnema

12. JUNI
Klubbmesterskapet i putting (alle medlemmer) 

Klubben inviterer til klubbmesterskap lørdag 12.juni kl. 11:00.

Alle arrangementene vil publiseres under klubbturneringer i Golfboks

Etter åpning av banen planlegges følgende arrangementer gjennomført i de ulike spillergruppene i vårsesongen.


MEDLEMSTRENING - FOR ALLE MEDLEMMER

Gjennom hele våren vil det være tilbud om trening
 fra Toppgolfs proer
MANDAGER 17:00-18:00 & 18:00-19:00 
Dette er 2 sesjoner á 20 plasser hver uke, med påmelding i Golfboks etter først til mølla prinsippet.
Treningene arrangeres på driving range eller på treningsområdene ved banen.
Treningene vil være temaorienterte og ledes av en golfpro fra Toppgolf.

GGG

Golf Grønn Glede spiller onsdager fra 13.00-15.00

DAMER

DAMER SENIOR

Spiller tirsdager kl. 11:00. Kontaktperson Turid Libæk

NORDHAUG LADIES

Spiller tirsdager kl. 17:30. Kontaktperson Hilde Sofie Hamre
Damegruppene vil følge disse spilleformene gjennom vårsesongen

11. mai sosialt spill
18.mai Texas scramble
25.mai sosialt spill
1. juni Texas scramble
8. juni Sosialt spill
15. juni Texas scramble Ballerud-Nordhaug på Ballerud sin bane (SHOT GUN)
22. juni Sosialt spill
29. juni Texas scramble

HERRER
HERRER SENIOR 
(damer og herrer)
Spiller onsdager fra kl. 10:00.
Kontaktperson Per Bakke 
Seniorgruppen vil forsøke å følge samme spilleform som herreturneringene nedenfor.

HERREGRUPPEN 

Spiller turneringer på torsdager kl. 17:30 Kontaktperson Bjørn Klock

13. mai Herreturnering – spillform: Stableford + closest to pin hull 2
20. mai Herreturnering – spillform: Netto score + closest to pin hull 4
27. mai Herreturnering – spillform: 3 køller + putter
3. juni Herreturnering – spillform: Texas Scramble
10. juni Herreturnering – spillform: Netto score + longest drive hull 3
17. juni Herreturnering – spillform Netto score + closest to pin hull 8
24. juni Herreturnering – spillform Stableford + longest drive hull
1. juli Herreturnering – spillform flaggturnering

Alle arrangement vil registreres i Golfboks hvor medlemmene også må melde seg på.
Påmeldingsavgift for de ukentlige arrangementene vil være 50 kr.


Det vil kun være organiserte arrangementer i GGG regi i sommerferien fra 2. juli og 
frem til skolestart 15. august****************************************************************

HØSTEN 2021


Viser til slutt en liste over arrangementer som tilrettelegges for alle klubbens medlemmer til høsten. En detaljert liste med endelige arrangementsdatoer for alle høstens aktiviteter vil vi publisert nærmere sommeren.

21. AUGUST
Klubbmesterskapet 2021 (for alle medlemmer av klubben) 

Årets klubbmesterskap arrangeres lørdag 21. august for sesongen 2021 klokken 11:00.
Det planlegges med flotte premier, hyggelig atmosfære og god mat!

4. SEPTEMBER
Natt-turnering (for alle medlemmer av klubben) 

Klubben ønsker at det gjennomføres en natt – turnering mot slutten av sesongen når ettermiddagene blir mørkere. Tentativ dato for arrangementet settes til lørdag 4. sept kl 19:00. Alle medlemskategorier kan delta. Leder for herrekomiteen organiserer turneringen. Tee og greener vil lyses opp og lysende baller vil være inkludert i påmeldingsavgift og tilgjengelig på turneringsdagen.

16. OKTOBER
Avslutningsturning for sesongen (for alle medlemmer av klubben) 

Klubben avslutter sesongen med å gjennomføre en avslutningsturnering med tydelig sosialt preg, basert på tilnærmingen som ble gjort i 2020. Tentativ dato for gjennomføring settes til 16. oktober kl. 11:00. Endelig tidspunkt og dato fastsettes når sesongen nærmer seg slutten. Styret i Nordhaug GK.

Last ned dokumentet (PDF) under

  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her