Banen

Banestatus uke 28

Av: Admin  |  Publisert: 10. juli 2023  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Her er en kort status for arbeid på anlegget denne uken. God sommer!

BANEARBEID
Denne uken er det planlagt å dresse greenene og områder rundt greenene som trenger litt ekstra sand.
Fairways klippes normalt 3 ganger i uken - men dette avhenger selvfølgelig av været. Etter noen fine dager med sol er det meldt regn denne uken - og ganske mye ser det ut som.  

Det er derfor viktig at alle reparerer nedslagsmerker og divots ute på banen. Dette gjelder selvfølgelig både for medlemmer og gjestespillere. Hjelp oss med å ta vare på banen så den holder seg fin gjennom hele sesongen. 

Her kan du se oppdatert værmelding for området.

BALLPLASSERING
Det er ballplassering med en køllelengde på hele spillefeltet - gjelder også på kortklippet område bortsett fra på greenene. 

VANNING AV GREENER/TEESTEDER

Gitt at det er meldt ganske mye nedbør ser vi an behovet for vann i forhold til hvordan været utvikler seg.

GOD SOMMER! 

Mvh
Banemannskapet på Nordhaug GK